EĞİTİMLER ÜZERİNE SIK SORULAN SORULAR

Eğitimler ve sistemin işleyişi hakkında sorular

Hakkımızda

Ben Gençay Yıldız. Yazılım mimarı, eğitmen ve blog yazarıyım. Yıllarca yazılım sektörüne emek vermiş bulunmaktayım ve Türkiye'de yazılım konusunda hasbel kader bir okuyucu ve izleyici kitlesine hitap etmekteyim. Uzun süredir sektörde danışmanlık yapmakta, öncü eğitim kurumlarında kurumsal ve bireysel eğitimler vermekteyim. Ayriyeten NG Akademi'nin kurucusu ve aynı zamanda eğitmeniyim ve tüm bunların dışında Milli Savunma Bakanlığında Yazılım Uzmanı olarak görev almaktayım.
Amaç olarak iki gayeden bahsedebilirim. Birinci gayem; uzun süredir vermiş olduğum 'Yazılım ve Veritabanı uzmanlığı' eğitimi neticesinde elde ettiğim tüm saha tecrübesini tam teferruatlı aktarabileceğim bir eğitim paketi ortaya koymak ve bunu her kitleye ulaştırabilmek. İkinci gayem ise; piyasadaki eğitim kurumlarının haddinden fazla yüksek fiyatlarla yapmış oldukları umut tacirliğine karşı devrimsel nitelikte bir eğitim içeriği ortaya koyup ihtiyacı gidermek ve internetteki 'sürümden kazan' mantığıyla yayına sürülmüş sözde eğitim paketlerinin sömürücü düzenlerine karşı doğru bir ortam sağlayabilmek... Tüm bunları yaparken öğrenciye işin ahlakını aktarabilmek ve eğitim sürecinde yalnız olmadığını hissettirebilmek...
Amacım(ız) mümkün mertebe eğitim satıp para kazanmak asla değildir. Amacım(ız) az ama öz öğrenciye satış yapmak ve onları yetiştirmektir. Eğitim videolarının kafanızdaki olan ve olabilecek tüm ama tüm sorulara karşı cevap niteliğinde bir kalitede tasarlandığını düşünürsek, bunun yanında süreçte desteği ve yardımı öğrencilerimden esirgemeden bu eğitim sürecini takip etmekteyim. Bir eğitimin tamamlanması için adil sürenin bir yıl olduğunu kabul ederek öğrenciye derse kayıt olduğu tarihten itibaren bir yıllık süre zarfında her türlü desteği ve rehberliği sağlamaktayım. Günümüzdeki hiçbir eğitim kurumunda öğrenci merkezli bir süreç tasarlanmadığını söyleyebilirim. Bunun için internetteki 'sürümden kazan' mantığındaki eğitimlere yahut umut taciri olan devasa ücretli eğitim kurumlarına göz atabilirsiniz.

Eğitim Hakkında

Derslerimiz ağırlıklı olarak önceden kayda alınmış videolar olarak hazırlanmaktadır. Canlı dersler paket olarak belirli kısa tarihler aralığında etkinlik olarak yayınlanacaktır.
Dersler her ne kadar video olarak önceden kayda alınmış olsa da ders esnasında eğitmen tarafından hem görsel hem de metinsel olmak üzere tüm notlar teferruatıyla tutulmakta ve yazılan kodlarla birlikte öğrenciye sunulmaktadır. Öğrencinin takibini kolaylaştırmak ve çalışma verimini arttırabilmek için bu notlar deftere çevrilmiş bir vaziyette tarafımızca sizlere ücretsiz postalanmaktadır. Ayriyetten hemen hemen her konu yanında kendisiyle alakalı tarafımızca özgün yazılmış bir makale yayınlanmaktadır. Tüm bunların yanında sizlere eğitim içeriğine dair piyasanın en seçkin kaynaklarından ücretsiz gönderim sağlanarak eğitim süreciniz desteklenmektedir.
Tüm dersler orjinal kaynakları referans alınarak ve akademik bilgiler önemsenerek hazırlanmıştır. Pratik açıdan şahsi tecrübelerimiz eşliğinde bu kaynaklar ancak zenginleştirilmiştir. İçeriğin evrenselliğini koruyabilmek adına ilgili konunun en güncel versiyonları açıklamalarda belirtilmiştir. Piyasanın ve sektörün ihtiyaçları göz önüne alınarak örneklerle senaryolandırılıp ve en önemlisi özel yapılanmalar ve teknikler paylaşılarak her yerde fark yaratacak detaylarla öğrenciyi seviye konusunda fırlatacak şekilde planlama yapılmıştır. Eğitim paketlerimizin güncelliğini korumak için sürekli yeni konular eklenmekte ve konuya dair tüm gelişmeler paralel olarak eğitimlere işlenmektedir.
Tüm eğitim paketlerinin yanında ilgili konuya dair piyasanın en kapsamlı kitabıyla birlikte ders notlarından oluşan "Ders Takip Defteri" tarafımızca gönderilmektedir.
Öğrenci merkezli bir eğitim yaklaşımı benimsememizdir. Dersi anlat, sat, geç mantığında değil, olması gerektiği şekilde yaklaşım sergilememizdir. Bu farkı eğitim süreçlerinde hem içeriklerimizin kalitesi hem de anlatılan konuya dair olan yaklaşım ve hakimiyetimizden daha net anlayacağınız kanaatindeyiz.
Evet... Eğitimlerimizi alan öğrenciler için ücretsiz Youtube canlı sohbetleri tasarlamaktayız. Bu sohbetlerde esas, toplanılan eğitim konusuna dair olan öğrenci sorularını cevaplamak, problemlere aydınlık getirmek ve gerekli yönlendirmelerde/danışmanlıkta bulunmaktır.
Eğitimlerimiz konularına dair sürekli güncellenmektedir.
Eğitim paketi alındıktan sonra ücret iadesi söz konusu değildir. Bu konuya dair Üyelik Sözleşmesindeki 5. İade maddesini detaylıca okumanızı tavsiye ederiz.
Eğitimlerimiz aşağıdaki şartları sağlayanlar için karşılarında belirtilen oranlar eşliğinde indirimlidir.
  • birinci dereceden şehit yakınlarına %100,
  • %50 ve üzeri engellilere %30,
  • lise ve üniversitede ilk 3'e girenlere %50,
  • şu anda öğrenci olanlara %10
İlgili durumlara dair gerekli belgeler tarafımıza iletildikten sonra onaylandığı taktirde belirtilen indirimlerden hak kazanabilirsiniz.
Eğitim paketi satın aldıktan sonra en az 1 yıllık(360 gün) garanti erişim hakkı sağlanmaktadır. Sonraki süreç için bir kısıtlama koymamaktayız. Lakin adil kullanım aşıldığı taktirde 1 yılı aşkın olan öğrencilerimizin erişimlerini kısıtlama hakkını tarafımızca gözetmekteyiz.

Yukarıda sorularınızın cevabını bulamadıysanız aşağıdaki form aracılığıyla sorabilirsiniz.